top of page

Põskkoopa põhja tõstmine

Implantaatidega ravi edukuse võti on lõualuu hulk ja kvaliteet implantatsiooni piirkonnas.

Ülalõua tagumine piirkond on kõige keerulisem ala allesjäänud luu hulga ja kvaliteedi ning põskkoopa põhja läheduse tõttu. Põskkoopa põhja tõstmine on võimalus saada juurde implantatsiooniks vajalikku luu hulka.

Põskkoopa põhja tõstmiseks ja uue luu moodustamiseks on arendatud erinevaid tehnikaid. Kõige sagedamini kasutatakse moodust, mille puhul tehakse kirurgiline lõige suu kaudu põse alla ja paljastatakse luu. Seejärel lõigatakse luust väike ringikujuline tükike. See tükike lükatakse põskkoopa alla nagu lükanduks ja tekkinud tühimik täidetakse luud tekitavate materjalidega. Sinu parodontoloog selgitab ja valib Sinule sobivamad materjalid ja tehnikad.

Lõpuks lõige suletakse ja lastakse kudedel paraneda. Sõltuval Sinu individuaalsetest vajadustest, võtab luu moodustumine aega keskmiselt 12 kuud, ennem kui saab implantaate paigaldada. Peale implantaatide paigaldamist on samuti paranemise periood. Mõnikord kasutatakse tehnikat, mille puhul tõstetakse põskkoopa põhja samaaegselt asetatakse ka implantaadid.

Põskkoopa põhja tõstmine suurendab võimalust edukaks raviks. Patsiendid tunnevad protseduuri ajal vähest ebamugavust.

bottom of page