Kuidas ravi toimub?
Hambaimplantaat on kunsthambajuur, mille parodontoloog asetab Teie lõualuusse, et sellele saaks kinnitada hammast või sildproteesi.
Spetsialisti (parodontoloog, suukirurg või näo- ja lõualuukirurg) poolt paigaldatuna ja korrektse säilitava hoolduse korral võivad implantaadid püsida aastakümneid. Implantaadid on tihedas kontaktis patsiendi igeme ja luukoega. Kuna parodontoloog on just nende alade spetsialist, siis oleks väga soovitav, et ta osaleks sinu implantatsiooni meeskonna liikmena. Parodontoloogil on suur osa implantaadi loomuliku välimuse tagamisel.
Sinu hambaarst ja parodontoloog konsulteerivad sinuga, et määrata kuhu ja kuidas peaks toimuma implantaadi asetamine. Sõltuvalt Teie spetsiifilisest olukorrast ja valitud implantaadi tüübist, koostab parodontoloog raviplaani, mis vastab Teie vajadustele.
Kõigepealt asetatakse implantaat, mis sarnaneb kruvile või silindrile, Teie lõualuusse. Seejärel lastakse implantaadil kolm kuni kuus kuud luustuda, et ta seonduks Teie kehaga ja moodustaks võltshamba. Paranemise ajaks valmistatakse ajutine hammas, mis varjab tühimikku.
Teises faasis on vajalik paljastada implantaat ja kinnitada sellele pikendus. Väike metallist post, mida nimetatakse vahelüliks. Sellest moodustub vundament, millele kinnitatakse hambakroon. Peale seda protseduuri lastakse igemel paraneda paar-kolm nädalat.
Seejärel valmistatakse hambakroon, mis kinnitatakse vahelüli külge. Lühikese ajajooksul taastatakse Teie enesekindlus naeratamisel ja söömisel. Implantaadid näevad nii loomulikud välja, et Te võite unustada, et olete kunagi hamba kaotanud.