Igemekirurgia - Pehmete kudede siirdamine

Võimalus on teostada teatud protseduure, mis aitavad peatada edasisi igemeprobleeme, nagu igeme allavajumine. Samuti on võimalik muuta igemejoont ja sellega parandada esteetikat.

Paljastunud hambajuur on igeme allavajumise tagajärg. Võimalik, et Sa soovid parandada oma naeratust läbi juurepindade peitmise, juhul kui hambad näevad liiga pikad välja. Vahest väljanägemine häirib sind vähem, kuid probleem on hoopis paljastunud juurepindade tundlikkuses külmale ja kuumale, söögile ja joogile.

Sinu ige võib olla allavajunud erinevatel põhjustel nagu liiga tugev harjamine või parodondi haiguste tagajärjel. Sina ei pruugi ise põhjuses kindel. Enne ravi saab arst aidata välja selgitada põhjuse. Kui allavajumise põhjus on välja selgitatud, siis saab siirdada pehmeid kudesid ja parandada defekti. See protseduur hoiab ära luu ja igeme edasist taandumist.

Pehmete kudede siirdeid kasutatakse juurepinna katmiseks või uue igemekoe moodustamiseks kohtades, kus on toimunud ulatuslik allavajumine. Selle protseduuri käigus parodontoloog võtab igemekudet sinu suulaest või mõnest teisest doonorpiirkonnast ning katab sellega juurepinna. Protseduuri võib teostada ühe või mitme hamba piirkonnas.

Mis on selle protseduuri eelis?

Pehmete kudede siirdamine võib ära hoida edasist igeme allavajumist ja luu hävimist. Sellest on abi juurepinna kaitsmisel igasuguste kahjustuste ja kaariese eest. See protseduur võib vähendada hammaste tundlikkust ja parandada esteetikat. Ei ole vahet, kas pehmete kudede siirdamist teostatakse esteetilistel või funktsionaalsetel kaalutlustel, patsient võidab mõlemas punktis: kaunis naeratus ja paranenud igemete tervis.