top of page

Igemekirurgia - Krooni pikendamine

Terved igemed on igasuguse ulatusliku hambaravi, proteesimise ja ortodontia alustala. Esteetiline kirurgia aitab taastada või tekitada ideaalset igemejoont. Parodontoloog saab aidata parandada Teil igemetega naeratust juhul kui hambakroonid tunduvad liiga lühikesed. Probleem võib olla selles, et hambakroonid on normaalse pikkusega, kuid kaetud liigselt igemekoega. Sellisel puhul kasutatakse kroonipikendamise protseduuri.

Selle protseduuri käigus modelleeritakse ümber igeme ja luukude selliselt, et paljastuks rohkem hamba loomulikku krooniosa. Protseduuri võib teostada ühe- või mitmete hammaste ulatuses. See protseduur aitab välja tuua Teie kaunist ja avalat naeratust.

Teie hambaarst või parodontoloog võib Teile soovitada krooni pikendamist ka hambaravi või kosmeetilistel põhjustel. Mõnikord on hammas lagunenud sügavale igeme alla või ei ole piisavalt hambakudesid, et teha hambakrooni või silda. Hamba vabastamine igemest ja luust võib neid probleeme lahendada.

Mis on selle protseduuri eelised?

Ei ole vahet, kas kroonipikendamist teostatakse esteetilistel või funktsionaalsetel kaalutlustel, patsient võidab mõlemas punktis: kaunis naeratus ja paranenud igemete tervis. See omakorda on võti ilusaks naeratuseks, söömisel ja rääkimisel- enesekindlus ja mugavus.

bottom of page