top of page

Igemekirurgia - Igemetaskute vähendamine

Sinu ige ja luu peaksid tihedalt ümbritsema hammast, nagu kõrgekaelusega sviitri kaelus ümber kaela. Põletiku korral koed hävivad ja tekivad igemetaskud. Ajajooksul need taskud süvenevad ja mikroobide asustutmiseks tekib avaram ruum. Kui mikroobid on hamba pinna asustanud, siis nad paljunevad ja levivad sügavamale igeme kudedesse. Sügavamad igemetaskud koguvad omakorda rohkem mikroobe ja selle tagajärjel jällegi hävivad igemekoed. Kui luu on kriitiliselt hävinud, on vajalik hammas eemaldada.

Teie parodontoloog mõõdistab igemetaskute sügavuse. Teatud sügavusest alates tekib vajadus igemetaskute vähendamise protseduuri järgi, kuna sügavat taskut ei ole võimalik ise puhastada koduste hügieenivõtetega ja ka rutiinse mehaanilise ravi käigus. Selle protseduuri käigus arst voldib igeme lahti ja eemaldab haigust tekitavad mikroobid ennem kudede tagasi asetamist. Ebaregulaarsed luuservad silendatakse, et kaotada mikroobide pesitsusalad. See aitab kudedel paremini uuesti tervele luule kinnituda.

Mis on selle protseduuri eelised?

Taskute sügavuse vähendamine ja seal elavate mikroobide eemaldamine hoiab ära kudede edasise hävinemise haiguse ägenemisel ja aitab säilitada tervet hammaskonda. Ainult mikroobide eemaldamisest ei piisa haiguse edasist kordumist. Sügavaid taskuid pole võimalik Teil endal ega ka arstil puhastada. Seetõttu tekib vajadus, taskute sügavuse vähendamise järel. Igemetaskute vähendamine kombineeritult Teie igapäevase hügieeniprogrammiga ja ka regulaarse säilitava raviga suurendab Teie võimalust säilitada oma hammaskonda ning vähendab riski üldhaigusteks, mida ravimata parodontiit põhjustab.

bottom of page