headerphoto

Laserite kasutamine igemeravis

Laserküretaaž

Laserküretaaž on alternatiivseks võimaluseks igemekirurgiale. Protseduuri eesmärk on igemetaskust põletikulise koe eemaldamine. Peenike laserfiiber viiakse igemetaskusse. See hävitab kahjulikud osakesed, mis tekitavad põletikku. Patsiendile on protseduur vähem traumaatiline ja valulik kui tavaline igemekirurgia. Laserravi järel ei jää õmblusi ega veritsust. Taastumine on kiire, kuna laserravi sulgeb vere-ja lümfisooned ja närvi lõpmed. Peale protseduuri saate vabalt sõita autoga ja pöörduda tagasi tööle.

laserravi

Igemetasku mikroobide vähendamine lasermeetodil

Igeme haigused on olemuselt hammast ümbritsevate igemete mikroobide poolt tekitatud põletik. Igemetasku mikroobide vähendamist laservalguse abil nimetatakse ka igemetaskute dekontaminatsiooniks. Tänapäeval ei ravita igemehaigusi ainult mehaaniliste ärritajate ja haigestunud kudede eemaldamise läbi. Põhirõhk on põletiku ravil. Põletiku ravi põhineb igemetasku mikroobide vähendamisel. Seda silmas pidades soovitame me kõikidel patsientidel oma igemeid dekontamineerida dioodlaseriga oma hammaste ja igemete hooldusprotseduuride käigus. Seda alljärgnevatel põhjustel:

1. Vähendamaks või vältimaks pisikute sattumist üldvereringesse. Professionaalse hammaste ja igemete puhastuse käigus võib enamusel patsientidel ige mõningatest kohtadest veritseda. Meie kõigi suuõõnes esinevad mikroobid (haigustekitajad), mis igemeravi protseduuride käigus võivad sattuda vereringesse ja mõnikord kinnituda meie keha nõrgestatud piirkondadesse, nagu näiteks kahjustatud südameklapid või kunst puusa- või põlveliigesed jne. Tavaliselt saavad sellised patsiendid enne protseduure ka profülaktilisi antibiootikume, et vältida kahjustuste tekkimist nendesse piirkondadesse. Viimased uuringud näitavad, et suuõõne haigustekitajad on seotud arvukate teiste haigustega, nagu südame- veresoonkonna haigused, reumatoidartriit, madala sünnikaaluga lapsed ja diabeet. Patsientidele on igati kasulik, kui me vähendame või hoiame ära mikroobide sattumist üldvereringesse.

2. Vähendamaks ristsaastumist. Dekontaminatsioon vähendab võimalust, et pisikud ühest haiguskoldest kanduksid üle teise suuõõne piirkonda.

3. Hävitamaks parodondi haigusi põhjustavaid mikroobid. Seeläbi saab peatada infektsiooni enne, kui see põhjustab füüsilist kudede hävingut või luukadu teie hammaste ümber.

4. Vähendame vajadust kasutada süsteemseid antibiootikume. Laser dekontaminatsioon vähendab tõhusalt mikroobide arvu igemetaskus. See protseduur on paikne ja ei oma kõrvalmõju kogu organismile. Alternatiivseks võimaluseks on süsteemsete antibiootikumide kasutamine. Antibiootikumid aga ei toimi ainult paikselt ja omavad ebasobivaid süsteemseid kõrvaltoimeid. Samuti antibiootikumida sage kasutamine tekitab ravile allumatuid mikroobe.

Laser dekontaminatsiooni protseduur on valutu ja kestab tavaliselt 10 – 15 minutit. Soovitame väga kasutada seda ravi võimalust oma igemeravi protseduuri osana.

Laserbiostimulatsioon

Mõnikord ei taandus punetus ja veritsus vaatamata heale suuhügieenile ja suitsetamisest loobumisele. Laseriga on võimalik stimuleerida igeme koe rakke uuenema. Selline biostimulatsioon kiirendab rakkude ainevahetust ja seeläbi põletik taandub. Protseduur ei ole valus ja ei nõua tuimestamist. Seda ravi võimalust võib kasutada iga igemeravi protseduuri ühe osana.

Tasuta online konsultatsioon 24h

Alusta vestlust!

 

Kontrolli oma igemehaiguste riski!

Paljud põevad igemehaiguseid, kuid ei ole sellest teadlikud. Alljärgnev test aitab Sul hinnata igemehaiguste põdemise riski.

Alusta testiga siit Igemehaiguste testi sooritamine